Interactie Communicatie Beeldcoachen ICB - Opleiding

Hoe coach je professionals, ouders en kinderen* zo effectief mogelijk? Wat hebben zij nodig om in hun interactie en communicatie tot een optimale afstemming met elkaar te komen?

Additional Information

SKU ICBOP
Type Program
Location Sint-Michielsgestel
Duration 118 uur
Language Nederlands
Courses Planned

Details

Korte beschrijving:
Hoe coach je professionals, ouders en kinderen* zo effectief mogelijk? Wat hebben zij nodig om in hun interactie en communicatie tot een optimale afstemming met elkaar te komen? Interactie Communicatie Beeldcoachen ICB is een opleiding waarbij je leert hoe je door middel van een kort coachingstraject professionals en ouders aan de hand van beelden uit hun dagelijkse praktijk hele concrete handvatten aan kunt reiken. 
Je leert ook hoe je kinderen een beeldcoach traject kunt bieden, om hen vanuit zelfvertrouwen en zelfregie te laten ontdekken wat hen helpt in het contact met anderen.
* Met kinderen wordt de leeftijdscategorie van 6 tot 18 jaar bedoeld

Voor wie?
Deze cursus is ontwikkeld voor professionals in zorg en onderwijs die een coachende taak hebben in het primair proces. Voorbeelden zijn leerkrachten, intern begeleiders, ambulant begeleiders, pedagogisch behandelaars, logopedisten, orthopedagogen, psychologen, wijkteamgeneralisten en specialisten, jeugdzorgmedewerkers, ouderbegeleiders, maatschappelijk werkers etcetera.

Wat leer je? 
Je leert hoe je professionals, ouders en kinderen effectief kunt coachen door middel van microanalyse van beelden. Je leert de essentiële aspecten van interactie en communicatie te herkennen in beelden en aan hen over te dragen.
Je leert daarbij hoe je effectief en activerend specifieke kennis uit kijkwijzers, theoretische kaders en speciaal ontwikkelde werkbladen kunt koppelen aan beelden en inzichtelijk maken voor de ander.
Daarnaast leer je hoe je met beelden kunt werken met de kinderen zelf. Met voor hen ontwikkelde kijkwijzers ga je samen ontdekken wat helpend is in de communicatie met de ander uit zijn omgeving. 
Het kind leert tijdens het ICB traject hoe hij de professional en ouders zelf kan laten zien wat hij nodig heeft in het contact.

Inhoud:
In twintig bijeenkomsten komen alle onderwerpen aan bod die van belang zijn bij het coachen en begeleiden met beelden van professionals, ouders, kinderen en jongeren. Na afloop van de opleiding ben je in staat om vier werkvormen aan te bieden aan professionals, ouders en kinderen.

Werkvorm 1: Coachen van professional/ouder in de afstemming op het individuele kind
Werkvorm 2: Coachen van professional/ouder in de afstemming met de groep kinderen
Werkvorm 3: Activerend kennistoevoegen bij kind waar specifieke vragen over zijn
Werkvorm 4: Coachen van het kind in wat hij nodig heeft in het contact met volwassenen in zijn omgeving

Alle bijeenkomsten zijn op basis van door cursisten ingebracht beeldmateriaal.

Cursusvorm:
Groepsbijeenkomsten met veel intervisie/supervisie op basis van beeldmateriaal van de cursisten

Voorwaarde voor deelname:
Om deel te kunnen nemen aan deze cursus is het van belang dat je beschikt over de mogelijkheid om professionals, ouders en/of kinderen gedurende de cursus te kunnen coachen en van deze coaching ook beeldopnames te maken. 

Afronding
Certificaat

Studiebelasting:

Contacturen: 50 uur
Zelfstudie/huiswerk: 68 uur

Bijzonderheden
Wanneer je je inschrijft voor deze cursus word je ook automatisch ingeschreven op een digitale cursistenmap. Deze map is een naslagwerk en bevat alle documenten die je nodig hebt bij de uitvoering van je taken. Je kunt de documenten uit deze map downloaden en opslaan op je eigen computer.
Na afronding van de cursus blijft dit naslagwerk ook nog tot je beschikking.

Nadere informatie:
Voor meer informatie neem contact op via academie@kentalis.nl


Accreditatie:
Geaccrediteerd 80 punten bij het ADAP (NVLF). Gepubliceerd in het lerarenportfolio.

Inschrijving:

Na de bestelling ontvang je een mail vanuit de leeromgeving met daarin instructies om in te kunnen loggen. Bij een klassikale cursus worden ook de data van bijeenkomsten in de mail vermeld.

Let op! Heb je een Microsoft mail-account (Hotmail, Live, Outlook, ...) controleer dan ook je spam-box.

Utrecht

Select
Available seats 5
Sessions
  1. Thursday, March 19, 2020 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  2. Thursday, April 16, 2020 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  3. Thursday, June 4, 2020 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  4. Thursday, September 3, 2020 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  5. Thursday, October 1, 2020 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  6. Thursday, November 5, 2020 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  7. Thursday, December 3, 2020 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  8. Thursday, January 14, 2021 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  9. Thursday, February 11, 2021 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  10. Thursday, March 11, 2021 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  11. Thursday, April 15, 2021 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  12. Thursday, May 20, 2021 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  13. Thursday, June 24, 2021 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  14. Thursday, September 9, 2021 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  15. Thursday, October 14, 2021 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  16. Thursday, November 18, 2021 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  17. Thursday, December 16, 2021 10:00 AM hour - 11:30 AM hour Diverse
  18. Thursday, January 20, 2022 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  19. Thursday, February 17, 2022 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
  20. Thursday, March 17, 2022 10:00 AM hour - 12:30 PM hour Diverse
Select

8 september 2020 - Compas leslokaal 7, Theerestraat 42, 5271 GD, Sint-Michielsgestel

Select
Available seats 1
Sessions
  1. Tuesday, September 8, 2020 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  2. Tuesday, October 6, 2020 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  3. Tuesday, November 10, 2020 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  4. Tuesday, December 8, 2020 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  5. Tuesday, January 12, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  6. Tuesday, February 9, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  7. Tuesday, March 9, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  8. Tuesday, April 13, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  9. Tuesday, May 18, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  10. Tuesday, June 15, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  11. Tuesday, July 13, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  12. Tuesday, September 21, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  13. Tuesday, November 2, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  14. Tuesday, November 30, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  15. Tuesday, January 11, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  16. Tuesday, February 8, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  17. Tuesday, March 8, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  18. Tuesday, April 12, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  19. Tuesday, May 17, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
  20. Tuesday, June 14, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Compas leslokaal 7
    Theerestraat 42
    5271 GD
    Sint-Michielsgestel
Select

Enkschool Zwolle

Select
Available seats 5
Sessions
  1. Monday, September 14, 2020 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  2. Monday, October 19, 2020 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  3. Monday, November 30, 2020 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  4. Monday, January 4, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  5. Monday, February 1, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  6. Monday, March 8, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  7. Monday, April 5, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  8. Monday, May 10, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  9. Monday, June 7, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  10. Monday, July 5, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  11. Monday, September 6, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  12. Monday, October 4, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  13. Monday, November 8, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  14. Monday, December 13, 2021 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  15. Monday, January 10, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  16. Monday, February 7, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  17. Monday, March 7, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  18. Monday, April 4, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  19. Monday, May 16, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
  20. Monday, June 20, 2022 9:30 AM hour - 12:00 PM hour Diverse
Select

Too bad, for this module there a no sessions planned (yet) so it's not possible to subscribe. Please, use the contact form to notify your interest

Contact form